Široká koalícia slovenských organizácií – od prvovýrobcov a poľnohospodárov až po ekológov a spotrebiteľov – dnes vydala spoločné odmietavé stanovisko k novoprijatej deregulácii (17.6.) nových geneticky modifikovaných organizmov (NGT GMO). Signatári výzvy varujú pred vážnymi rizikami pre slovenské poľnohospodárstvo, životné prostredie, stratu suverenity nad osivami a absenciu transparentného označovania potravín pre spotrebiteľov.